Mateřská škola Břest 227, okres Kroměříž

Tereza Vykydalová - učitelka

Marcela Lejsková - učitelka

Veronika Langerová - učitelka

(momentálně na mateřské dovolené)

II.Třída: Sovičky

E-mail: Sovicky227@seznam.cz

Bc. Miroslava Brabcová - ředitelka, učitelka

Lenka Grácová - učitelka

Jana Gyureková - asistent pedagoga

Provozní pracovnice:

Jana Kopečková

Naše školka

Momentálně se naše Mateřská škola nachází od května 2024 v dlouhodobé rekonstrukci. Částečná rekonstrukce a kolaudace by měla proběhnout v měsíci listopadu 2024. Úplná kolaudace a dokončení rekonstrukce na konci školního roku 2024/2025. V současné době jsou obě třídy MŠ v náhradních prostorech a to na obecní Hasičské zbrojnici (mladší děti) a ve družině ZŠ Břest (starší děti).

Mateřská škola je umístěna mimo hlavní komunikaci v klidném a příjemném prostředí. Jejím zřizovatelem je obec Břest. Budova MŠ je starší, oslaví 100 let své existence. Kapacita stávající MŠ je pro 44 dětí, v současné době jsou v provozu dvě oddělení, která jsou rozdělena dle věku. Pracuje zde celkem 6 zaměstnanců a to, 5 pedagogických pracovnic, včetně ředitelky a asistentky pedagoga a jedna provozní pracovnice, která se stará o úklid, chod budovy MŠ a výdej stravy.

Do mateřské školy jsou přijímány děti ve věku 3-6 (7) let a absolvují dle kritérií zápis. Prostředí mateřské školy zajišťuje dětem bezpečné a přátelské prostředí. Snažíme se maximálně respektovat zvláštnosti každého dítěte tak, aby se cítilo dobře. Naše spolupráce navazuje na vztahy v rodině, tudíž komunikace s rodiči je pro nás nesmírně důležitá. Respektujeme adaptační režim a dovolujeme dětem nosit do MŠ svou oblíbenou hračku v podobě plyšáka. Žádné dítě nikdy neví, co ho v novém prostředí čeká, proto je naším cílem ihned od začátku dítě o všem informovat, provézt ho všemi prostory mateřské školy, poskytnout mu jeho koutek, popřípadě soukromí pro jeho osobu. Od začátku nástupu každého dítěte pracujeme na vztahu vzájemné důvěry, aby dítě vědělo, na koho se v různých situacích obrátit. Samozřejmě od samého začátku děti seznamujeme s veškerým personálem školy.

Náš Školní vzdělávací program (ŠVP)

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání (ŠVP PV) je zpracován v souladu s obecně platnými právními předpisy a jeho základním východiskem je Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání. Vychází z podmínek mateřské školy a plně respektuje Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Zlínského kraje.

ŠVP PV byl vypracován pod názvem "POHÁDKOVÝ SVĚT S ČÁPEM EMANEM", neboť již řadu let na komíně MŠ žije párek čápů a stali se tak nedílnou součástí života naší MŠ. Od jejich příletu až do odletu je pozorujeme, hovoříme o nich, dali jsme jim jména. A tak vznikl nápad, aby nás čáp provázel i v ŠVP PV.

Provoz Mateřské školy

6.30 - 16.00 hodin

Děti se scházejí od 6.30 do 8.00 hod. (ve svých třídách)

Poté je budova z bezpečnostních důvodů uzamčena.

Opětovně se odemyká v 11.30 hod. pro vyzvedávání dětí po obědě.

Zamyká se ve 12.30 hod. a opětovně se odemyká ve 14.00 hod. pro vyzvedávání dětí z MŠ.

PRO OTEVŘENÍ MŠ ZVOŇTE NA PŘÍSLUŠNÉ ZVONKY a vyčkejte na otevření nebo příchod personálu.

Seznam věcí, které děti potřebují do MŠ

Přezůvky (s pevnou patou !)

Převlečení do třídy (přizpůsobujeme dle počasí, nosíme oblečení, které si můžeme umazat a maminka se nebude zlobit)

Převlečení a obuv na zahradu (rovněž na ušpinění)

Náhradní oblečení (dítě jej bude mít ve skříňce – náhradní tepláky, legíny, punčochy, triko…..včetně spodního prádla a ponožek)

Pyžamo (každé pondělí čisté)

Pláštěnka (nechat přes rok uloženou ve skříňce v šatně)

Plyšák na spaní

Balení papírových kapesníků (vytahovací jsou praktičtější, pokud donesete i jednotlivě balené, budeme rádi)

Hrnek na pití - zůstává v MŠ (nerozbitný a umyvatelný v myčce na nádobí)

Hřeben - děvčátka

Stravování

Dětem je poskytována strava, která je dovážena z místní školní jídelny. Děti se stravují 3x denně v jídelně mateřské školy. Během celého dne jim je poskytován neomezený pitný režim.

Stravu si rodiče odhlašují pomocí aplikace strava.cz nebo v MŠ do 7.30 hod. daný den (nejlépe však den dopředu do 12.00 hod. na strava.cz !!!!)

Oběd si můžete v první den nepřítomnosti vyzvednout v MŠ (pokud dítě nestihnete omluvit) od 10.45 do 11.00 hod. Další dny je strava automaticky odhlášena.

Zařízení školního stravování Břest, okres Kroměříž, příspěvková organizace

E-mail: sjbrest@tiscali.cz

Web: sjbrest.webnode.cz

Vedoucí: Koudelníčková Anna

Omlouvání dětí

Děti omlouvejte přes školní aplikaci Twigsee (ve výjimečných případech telefonicky), nebo osobně den dopředu v MŠ

Pokud dítě náhle onemocní, omlouvejte dítě nejpozději do 7.30 hod. v daný den.

Odhlašujte také stravu ve školní jídelně (strava.cz) - den dopředu do 12.00 hod. a nebo také v MŠ daný den do 7.30 hod.

Kontakt do MŠ:

Třídní mail: